Kdo jsme? 

Jsme dvojice lektorek s vysokoškolským vzděláním v oboru francouzština a s bohatými pedagogickými zkušenostmi. 

......................................................................................................................................................................................Jmenuji se Kateřina Ličková a jsem absolventka Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, oborů francouzština – pedagogika, s třináctiletou praxí. Dosud jsem působila v oblasti vzdělávání, komunikace a médií. Spolupracovala jsem např. s jazykovými školami Slůně Ostrava, MKM Brno, Experience Blansko, pracovala jsem pro agentury BABYLON Praha, NOISIS Praha, ELVIS Praha. Působila jsem rovněž jako překladatelka pro agentury Skřivánek, Aspena a dále pro Českou televizi a TV Noe.


Chci, aby Vaše setkání s francouzštinou bylo co nejvíc osvěžující. Přeji si, abyste z ní cítili podobnou vůni a krásu jakou uchvacuje levandule na polích v Provence. Nabízím Vám proto dobrodružné výpravy za gramatickými jevy jazyka za pomoci filmových ukázek, hudebních videoklipůnovinových článků a literárních úryvků. Věřím, že si tak rychle oblíbíte nejen řeč, ale především styl života "à la française". Spočívá ve vyhledávání potěšení a okouzlení v každé situaci a za každých okolností. V rozvíjení všech smyslů, díky kterým si můžeme každý okamžik vychutnat. A také v pěstování určité hravosti, nadhledu a ležérnosti, které činí život radostným a příjemným. 

Vyučuji v Ostravě nebo prostřednictvím Skype kdekoli, kde se právě nacházíte. 

......................................................................................................................................................................................

 

 

 

Jmenuji se Hana Vaněk. Poprvé jsem se s francouzštinou aktivně seznámila ve svých 18-ti letech v Belgii a byl to “coup de foudre” (láska na první pohled). Tehdy jsem se rozhodla osvojit si jazyk co nejlépe a přihlásila jsem se na vysokou školu, obor francouzština-angličtina.
 

Po ukončení vysoké školy jsem odjela do Francie na zkušenou. Roční pobyt se změnil na pobyt trvalý. Francie se stala novým domovem, francouzština každodenním užívaným jazykem. Po šestnácti letech má země, její jazyk a kultura pro mě sice méně tajemství, ale nepřestávají mě fascinovat a překvapovat neuvěřitelným bohatstvím a rozmanitostí.

Při svých hodinách vám mohu nabídnout živou autentickou francouzštinu opírající se o jazykovou metodu a čerpající hlavně z dlouholeté zkušenosti s tímto jazykem. Ráda se také podělím o své znalosti kultury, historie, politiky, které jsem nasbírala během studií a pobytu v zemi.

Vyučuji prostřednictvím Skype. 

Pokud si chcete domluvit lekce, kontaktujte mě prosím na e-mailu hana.vanek@free.fr nebo na tel. číslech +33 6 63 04 35 31 nebo +33 9 50 33 77 07. 

......................................................................................................................................................................................

Kde a jak vyučujeme?

Náš cíl je naučit vás francouzštinu způsobem, který pro Vás bude maximálně příjemný. Nabízíme vám proto výuku v prostředí Vašeho domova, ve vaší firmě či na jiném místě, které si sami zvolíte. Lekce probíhají formou Skype rozhovoru. O metodách výuky se více dočtete zde.

......................................................................................................................................................................................

Proč si nás vybrat jako průvodkyně?

  • Nabízíme výuku za příznivé ceny. Nejsme jazyková škola a vyučujeme online, tedy v prostředí, které si sami zvolíte, což snižuje naše náklady. Zkuste jednoduše ceny našich lekcí porovnat s cenami jazykových agentur a sami se přesvědčíte.

  • Sledujeme váš cíl: dobře se dorozumět francouzsky. Naučíme vás to podstatné: přiměřeně si poradit v různých jazykových situacích. Není pro nás důležité „otrocky“ projít všechna cvičení v učebnici. Chceme, abyste cítili, že jazyk zvládáte a měli chuť jej v praxi používat.

  • Jde nám o kvalitu. Základní metodika našich lekcí se opírá o sadu učebnic Connexions. Vychází z nejnovějších prací v Evropské unii a splňuje nároky Jednotného evropského referenčního rámce pro jazyky. S její pomocí se můžete připravit i na mezinárodně uznávané zkoušky DELF (Diplôme d'Études de Langue Française). Výhodou Connexions je i sada doplňujících cvičení na internetu (www.didierconnexions.com), stejně jako bohaté odkazy k francouzským a frankofonním reáliím.

  • Přizpůsobíme se vaší rychlosti. Pokud se potřebujete francouzštinu naučit v krátkém časovém horizontu, můžeme vám nabídnout výuku několikrát týdně, dle Vašich nároků. Vaše cesta do Francie či jiné frankofonní země bude o to pohodovější, vypravíte-li se na ni vybaveni potřebnou sadou společenských frází a obratů.